Ruszamy z cyklem wydarzeń Inicjatywy Lokalne 2.1. Nasza lokomotywa kulturalna rozpoczyna swój bieg od stacji MAREZA. Wyróżniliśmy grupę nieformalną Miłośnicy Ciuchci z Inicjatywą CIUCHCIA JEDZIE DALEJ. Inicjatorzy chcieliby zainteresować mieszkańców powojenną historią kolejki wąskotorowej w Marezie, poszerzyć wiedzę uczestników o kolejnictwie wąskotorowym w Polsce oraz podjąć działania pokazujące alternatywne metody spędzania wolnego czasu.

Już 30 sierpnia Miłośnicy Ciuchci zorganizują wycieczkę do MUZEUM KOLEJNICTWA W SOCHACZEWIE, gdzie na podstawie kwerendy zbiorów opracują i udostępnią dla mieszkańców mini katalog elementów taboru kolejki wąskotorowej z Marezy zgromadzonych w tymże muzeum.

16-17 września we współpracy z Muzeum Zamkowym w Kwidzynie odbędzie się WYSTAWA makiet kolejowych. Zwiedzanie będzie możliwe w godzinach od 10:00 do 17:00, a w międzyczasie będą zorganizowane Warsztaty "techniki tworzenia makiet".

29 września zintegruje mieszkańców RAJD ROWEROWY szlakiem dawnej kolejki wąskotorowej. Trasa: MAREZA - KORZENIEWO - LIPIANKI - GNIEWSKIE POLE - PASTWA - JANOWO.

Przygotowana inicjatywa w postaci KONKURSU "FILMOWA HISTORIA CIUCHCI" dla szkół w: Janowie, Korzeniewie , Nebrowie i Nowym Dworze ma na celu zaangażowanie młodzieży, nauczycieli oraz lokalnych animatorów kultury. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w Bibliotece Publicznej w Marezie 19 pażdziernika.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej "podróży", która przeniesie nas w czasie i przybliży historię kolejki wąskotorowej.

Wycieczka do Muzeum w Sochaczewie

Rajd rowerowy szlakiem dawnej wąskotorówki

Zakończenie inicjatywy i otwarcie sceny w Marezie