„Wesoła ferajna” z Ośna rozpoczyna cykl działań kulturalnych „pod chmurką” pn. „Z kulturą nam po drodze”. Celem grupy jest stworzenie warunków i okazji do twórczej i ekspresyjnej integracji międzypokoleniowej mieszkańców oraz zaproponowanie ciekawej oferty spędzania czasu wolnego.  W ramach projektu „Wesoła ferajna” zamierza zorganizować  rajd rowerowy połączony z lekcją przyrody poprowadzoną przez leśnika, warsztaty plastyczne tworzenia mas plastycznych „Slime art” oraz warsztaty makramy. Inicjatorzy zaplanowali również spotkanie podsumowujące – piknik rodzinny podczas którego zamierzają przeprowadzić konkursy rodzinne i zabawy animacyjne dla dzieci przy muzyce.

Warto dodać, że wszelkie działania kulturalne i artystyczne mogą odbywać się w Ośnie wyłącznie „pod chmurką”, ponieważ brakuje tam budynku, w którym mieszkańcy mogliby spędzać czas wolny. Z tego względu czas letni sprzyja wszelkim działaniom animacyjnym.

Rajd rowerowy w Ośnie

Warsztaty mas plastycznych

Warsztaty makramy i zakończenie inicjatywy "Z kulturą nam po drodze"