GRUPA INICJATYWNA: MIŁOŚNICY CIUCHCI | NAZWA INICJATYWY: POWOJENNE LOSY KOLEJKI WĄSKOTOROWEJ W MAREZIE

Miłośnicy Ciuchci chcieliby zainteresować mieszkańców powojenną historią kolejki wąskotorowej w Marezie, poszerzyć wiedzę uczestników o kolejnictwie wąskotorowym w Polsce oraz podjąć działania pokazujące alternatywne metody spędzania wolnego czasu.

Inicjatorzy zorganizują seminarium historyczne, przygotują stałą ekspozycję oryginalnych biletów kolejkowych , opracują album ze zdjęciami i wyjadą na wycieczkę do Muzeum Kolejki Wąskotorowej w Wenecji. Wszystkie działania odbędą się z zaangażowaniem społeczności lokalnej, ze szczególnym uwzględnieniem młodzieży.

Pomysłodawcy mają nadzieję, że młodsi mieszkańcy Marezy przekonają się , iż kolejka może stanowić atrakcję turystyczną i warto kultywować lokalne tradycje. W przyszłości zamierzają stworzyć w wagonie umieszczonym na placu zabaw mini muzeum kolejki.