INICJATYWY LOKALNE W GMINIE KWIDZYN 2.1

S.O.S. TYCHNOWY – „POWIŚLE – NATURA I KULTURA”

W sobotnie popołudnie, 21 października odbyło się zakończenie działań inicjatywnych grupy nieformalnej S.O.S Tychnowy. Cykl spotkań  pod wspólnym tytułem „Powiśle – natura i kultura” obejmował wykłady i warsztaty na temat haftu powiślańskiego, warsztaty tworzenia mydełek ziołowych i z zakresu ziołolecznictwa.

Ze względu na niesprzyjającą aurę piknik podsumowujący nie mógł odbyć się na świeżym powietrzu, świętowaliśmy więc w remizie OSP w Tychnowach.

Grupa inicjatywna przygotowała niespodzianki nie tylko dla dorosłych uczestników spotkania, ale również dla dzieci.

Rozstrzygnięty został konkurs plastyczny dla dzieci „Region i tradycja Dolnego Powiśla oczami dziecka”. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody i upominki, które wręczyli im pan Wójt Gminy Kwidzyn Dariusz Wierzba oraz dyrektor GOKiB Norbert Cesarz.

Dzieci przez cały czas spotkania brały udział w animacjach ruchowych, zabawach plastycznych i logicznych, mogły doświadczyć zamknięcia w wielkiej i kolorowej bańce mydlanej, tańczyć i mierzyć się z różnymi wyzwaniami.

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Tychnowach przygotowały pokaz potraw tradycyjnej kuchni powiślańskiej oraz pyszne ciasta i desery.

Była to również doskonała okazja do zaprezentowania prac, które powstały w czasie warsztatów, malowanych toreb, udekorowanych malowanym haftem powiślańskim drewnianych przedmiotów codziennego użytku i ziołowych mydełek.

Projekt został sfinansowany ze środków Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Kwidzynie.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!