19 października (czwartek) o godz. 12.00 w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Liczu odbyła się XXI Edycja Konkursu Historycznego.

Konkurs adresowany był do młodzieży ze szkół podstawowych z klas IV-VIII z powiatów: kwidzyńskiego, malborskiego, sztumskiego i historycznego powiatu suskiego (obecnie iławskiego).
Zadaniem uczestników było rozwiązanie pisemnych zadań testowych (zarówno o charakterze zamkniętym, jak i otwartym). Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminę Kwidzyn, Gminny Ośrodek Kultury Bibliotekę w Kwidzynie oraz Szkołę Podstawową w Liczu.

Komisja w składzie: Andżelika Chojnacka – nauczyciel historii w Szkole Podstawowej w Janowie i Rakowcu, Elżbieta Jabłońska – instruktor Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Kwidzynie, Dawid Reschke – nauczyciel historii w Szkole Podstawowej w Liczu, dokonała podsumowania konkursu i nagrodziła następujące osoby:

I miejsce: Amelia Osiecka - Szkoła Podstawowa im. gen. Augusta Emila Fieldorfa ps. „Nil” w Rakowcu
II miejsce: Maciej Adamczyk - Szkoła Podstawowa w Janowie
III miejsce: Lena Mateńka - Szkoła Podstawowa im. gen. Augusta Emila Fieldorfa ps. „Nil” w Rakowcu
Wyróżnienie: Szymon Rumas - Szkoła Podstawowa w Janowie

Za udział:
Filip Osobliwy - Szkoła Podstawowa w Janowie
Filip Kopczyński - Szkoła Podstawowa im. gen. Augusta Emila Fieldorfa ps. „Nil” w Rakowcu
Filip Kołak - Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Liczu
Wojciech Kopek  - Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Liczu
Aleksander Wardziński - Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Liczu

Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników!

Organizatorami konkursu byli: Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Liczu, Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Kwidzynie, Szkolne Koło Towarzystwa Miłośników Ziemi Kwidzyńskiej im. Alfonsa Lemańskiego w Liczu.