Gminny Ośrodek Kultury w Kwidzynie zaprasza wszystkie dzieci na wakacyjne zajęcia "Lato na wsi", które odbywać się będą na świetlicach Gminy Kwidzyn. Spotkania rozpoczynamy już od poniedziałku 16 sierpnia. Podstawowym założeniem cyklu spotkań „ Lato na wsi” to twórcze i ekspresyjne spędzenie czasu wolnego podczas wakacji. Uczestnicy zajęć wykonają wiele interesujących i rozwijających prac plastycznych, zmierzą się z zadaniami logicznymi, ruchowymi, podejmą się wspólnego rozwiązywania problemów, pracy zespołowej, co przyczyni się do większej integracji i umiejętności działania w grupie, tolerancji i akceptacji. Duży nacisk podczas zajęć będziemy kłaść na twórcze działania i pomysły uczestników oraz prowadzących zajęcia.

LATO NA WSI” to propozycja spędzenia pięciu cudownych letnich dni pełnych dobrej, beztroskiej zabawy i artystycznego działania na wiejskim podwórku. Podczas wakacyjnego cyklu zajęć uczestnicy będą mogli przygotować obrazki w antyramach, które staną się ozdobą naszych świetlic, ale też i naszych domów. Poznają życie wiejskie, codzienną pracę na wsi. Podczas kolejnego dnia będą aktywnie spędzać czas podczas festiwalu gier planszowych z własnoręcznie wykonanymi grami. Sołeckimi porządkami, rozpoczniemy kolejny dzień naszych wakacyjnych wyzwań, wykonując tzw. “drapaki”. Na zakończenie tygodnia obejrzymy spektakl teatralny pn: „Porywacze snów”, który zostanie zrealizowany w ramach zadania „Za daleko do kultury”. Wspólna wakacyjna przygoda uczestników zajęć w świetlicy będzie okazją do pogłębiania wiedzy na temat życia na wsi, szacunku do rolnika i pracy na roli, rozwijania zdolności i zainteresowań, ale przede wszystkim służyć będzie wzajemnej integracji międzypokoleniowej.

Dziękujemy sołtysom za wsparcie w przekazaniu informacji mieszkańcom gminy oraz zaangażowanie w przygotowania.