Warsztaty scenariuszowe

W listopadzie w świetlicy kulturalno- oświatowej w Rakowcu odbyły się warsztaty scenariuszowe których organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Kwidzynie. Warsztaty zostały poprowadzone przez pana Mariusza Sykuta – scenarzystę z Krakowa. Podczas wykładów młodzież mogła bliżej przyjrzeć się i zrozumieć zawód scenarzysty. Pan Mariusz pokazał także jak zbudowany jest scenariusz filmowy, jak zacząć przygodę z pisaniem własnego scenariusza, a także podsuwał pomysły na jego realizację. Podczas dyskusji młodzi ludzie przedstawiali swoje spostrzeżenia i zadawali dużo pytań by rozwiać swoje wątpliwości. Warto wspomnieć iż w warsztatach wzięły udział osoby kreatywne, które na co dzień działają w kole teatralny i w kole młodych dziennikarzy. Wiedza zdobyta na warsztatach przyda im się w dalszej twórczej pracy.