Kółko Młodych Dziennikarzy

Ogromna popularność portali społecznościowych wśród młodzieży czyni z nich osoby bardzo aktywne w wirtualnym świecie. Posiadanie własnych profili, dodawanie komentarzy, zamieszczanie zdjęć jest w pewnym sensie uboższą formą dziennikarstwa. Młodzi ludzie aktywnie i z zainteresowaniem oceniają swoich rówieśników, otaczający ich świat dorosłych, formułują opinie, czasami nawet bardzo krytyczne. Młodzieżowe kółko dziennikarskie w Pawlicach ma na celu przygotowanie jego członków do swoistej odpowiedzialności za słowo pisane, pokazanie czym jest praca dziennikarza. Zdobywanie wiadomości, informacji, uczestnictwo w życiu lokalnej społeczności, bezpośrednie rozmowy, pozwolą członkom kółka w ciekawy sposób spędzić wolny czas. Wywiady z ciekawymi ludźmi, uczestniczenie w wydarzeniach kulturalnych w naszej gminie,  redagowanie (tworzenie) gazetki świetlicowej, pisanie krótkich artykułów, wykonywanie zdjęć, wykorzystanie dyktafonu jako narzędzia pracy dziennikarza oraz stworzenie i redagowanie profilu na portalu społecznościowym, sprawią że uczestnicy z chęcią będą brali udział w zajęciach. Zwracamy uwagę na reguły i zasady rzetelności, którymi powinien kierować się dziennikarz. Pamiętamy o pisaniu artykułów obiektywnie, nie krytykując lecz przedstawiając różne aspekty rzeczywistości i zbierając wiadomości z różnych źródeł.

Warto dodać, iż umiejętności jakie zdobywają uczestnicy spotkań dziennikarskich, wpływają pozytywnie na rozwój emocjonalny. Ponadto skłaniają do refleksji oraz pozwalają dostrzec szczegóły otaczającego świata i lepiej go zrozumieć.

Jeśli jesteś ciekawy świata zapraszamy do świetlicy kulturalno-oświatowej w Pawlicach we wtorki w godz.15.00-17.00

Zajęcia prowadzi młodszy instruktor kultury - Tomasz Krupa.