"Śladami rycerzy - czyli o rycerzach znad Wisły" - Wycieczka - 17.10.2011

Legendy, architektura, tradycyjne rzemiosła oraz zwyczaje i obyczaje Dolnego Powiśla były tematem przewodnim wakacyjnych zajęć organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Kwidzynie. Dzieci w trakcie spotkań pod hasłem "Wędrówki Doliną Dolnej Wisły" poznawały historie tego regionu poprzez zabawę i legendy. Wykonywały prace plastyczną oraz brały udział w warsztatach hafciarskich w Pracowni Haftu Artystycznego w Pastwie. Jak co roku w okresie wakacyjnym GOK w Kwidzynie ogłosił konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Kwidzyn. Uczestnicy konkursu "Śladami rycerzy, czyli o rycerzach znad Wisły" wykonywali praca plastyczne inspirowane legendami Dolnego Powiśla. 15 października 2011r. laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe. Wszyscy uczestnicy konkursu mogli wziąć udział w żywej lekcji historii oraz w pokazie rycerskim prowadzonym przez Bractwo "Kerin", który odbył się na dziedzińcu zamku w Kwidzynie. W trakcie żywej lekcji historii uczestnicy zgłębiali swoją wiedze na temat zwyczajów średniowiecznych rycerzy oraz zamku w Kwidzynie. Mogli spróbować swoich sił w walce na miecze, czy strzelaniu z łuku. Największą atrakcją dla dzieci było wcielanie się w postaci historyczne poprzez przymierzanie zbroi lub stylizowanych szat męskich i damskich i wykonywanie czynności związanych z danym strojem. Dzieci poprzez dobrą zabawę poznawały historie swojego najbliższego regionu oraz stolicy Dolnego Powiśla - Kwidzyna. Gminny Ośrodek Kultury w Kwidzynie serdecznie zaprasza do udziału w zajęciach organizowanych w świetlicach kulturalno - oświatowych na terenie Gminy Kwidzyn wszystkie osoby, które chcą w atrakcyjny sposób zdobywać wiedze i poszerzać swoje zainteresowania.