Przed nami jesień, a jak jesień to oczywiście wchodzimy w nią razem ze śliwką. Nie zabraknie kulinarnych przetworów i występów artystycznych. Muzycznych emocji dostarczą zespoły młodzieżowe Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Kwidzynie, zespół Powiślanki, a także występ uczestniczki 14 edycji The Voice of Poland i jednocześnie instruktorki GOKiB Wiktorii Stefańskiej-Depa!

"Powiślańska Śliwka w occie" oraz "Ocet z Powiślańskiej Śliwki" - to tradycyjne przysmaki, które zostały wpisane na listę produktów tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. 24 września będzie możliwość skosztowania tych śliwkowych pyszności przygotowanych przez Panią Elę Szczukowską wraz z członkami stowarzyszenia Mieszkańców i sympatyków wsi Rakowiec.

Ponadto będzie możliwość wzięcia udziału w charytatywnej loterii fantowej, której dochód zostanie przeznaczony na leczenie Tymka z Rakowca. Poniżej zamieszczamy link do wsparcia zbiórki na rzecz chłopca.

Serdecznie zapraszamy na "Jesień ze śliwką" do Rakowca.