Drogie Panie, 9 marca o godz. 17:00 zapraszamy do świetlicy kulturalno-oświatowej w Rakowcu na kolejną propozcyję z cyklu "Marzec w szpilkach".

I co prawda, w wyniku niezależnych od nas okoliczności nie możem zaprezentować zapowiadanego wczesniej spektaklu, mamy jednak dla Was wyjątkową propozycję na ten wieczór - monodram "ZAWÓD AKTORKI" w wykonaniu Krzysztofy Gomółki-Pawlickiej.

Spektakl stanowi bardzo osobistą opowieść, dotykający głębokich uczuć i pragnień. Tekst przedstawienia powstał na podstawie rozmów z przedstawicielami środowiska scenicznego.
Celem spektaklu jest pobudzenie refleksji i dyskusji nad współczesnymi wyzwaniami i kondycją zawodu aktora, a szczególnie kobiet w kontekście obecnych realiów społecznych.

Zawód «wyuczone zajęcie wykonywane w celach zarobkowych».
Zawód «przykre uczucie, doznawane gdy nie spełniają się czyjeś oczekiwania, plany, np. zawód miłosny».
Młode kobiety - dlaczego chcą być aktorkami? Odpowiadają, że od najmłodszych lat czuły, że są do tego stworzone… Mając pięć lat, przebierają się w sukienki mamy, zakładają za duże szpilki i biorąc do ręki dezodorant jak mikrofon, odgrywają przeróżne postaci - głównie telewizyjne. Kilka lat później trafiają do kółka teatralnego prowadzonego przez Panią od polskiego. Grają w Kopciuszku, Złotowłosej, Śnieżce... oczywiście zawsze główną rolę. W liceum zaczyna się poważniej - dostają się do Teatru Amatorskiego. Są konkursy, przeglądy, oklaski i ten jeden Członek Jury (oczywiście Aktor), który mówi im, że powinny zdawać do szkoły aktorskiej, bo mają warunki..., to znaczy chyba użył słowa „potencjał”. Tak rozpoczyna się wielka życiowa przygoda zwana zawodem aktorki. A co potem…?

Dla wszystkich Pań, które tego wieczora przyjdą w czerwonych szpilkach przygotowaliśmy miłą niespodziankę.

Termin: sobota - 9 marca 2024, godz. 17:00
Miejsce: Świetlica kulturalno-oświatowa w Rakowcu, ul. Sportowa 3