Parafia św.  Antoniego w Rakowcu i GOKiB w Kwidzynie serdecznie zapraszają na trzecią edycję warsztatów wokalno - chóralnych, które odbędą się w świetlicy kulturalno-oświatowej w Rakowcu oraz Kościele p/w Św. Antoniego w Rakowcu. Odbędą się 1.03.2024 w godz. 17:00 - 20:00; 2.03.2023 w godz. 10:00 - 17:00 i 3.03.2023 w godz. 10:00-11:30.

Uczestnicy tego wydarzenia będą mogli pogłębić swoją wiedzę na temat prawidłowej emisji głosu, prawidłowego oddechu czy też postawy ciała, która jest bardzo ważna podczas śpiewania. Zaśpiewać w czterogłosowym chórze, wzbogacić swój warsztat wokalny i nabyć dobrych praktyk podczas śpiewania.

Warsztaty poprowadzi Pan dr hab. Jan Połowianiuk - dyrygent, chórmistrz. W dotychczasowej swojej karierze dyrygenckiej wystąpił na prawie 400 koncertach w kraju i za granicą. Uczestniczył w 26 konkursach i festiwalach krajowych i zagranicznych w sumie zdobywając 32 tytuły laureata - w tym pięciokrotnie miano najlepszego dyrygenta. W uznaniu dorobku artystycznego otrzymał medal Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla kultury polskiej". W grudniu 2012 roku został laureatem nagrody Prezydenta Olsztyna w dziedzinie sztuk muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego. W obszarze wykonawstwa muzyki cerkiewnej dorobek artystyczny obejmuje polskie prawykonanie ‘Liturgii św. Jana Złotoustego" Piotra Czajkowskiego w sali koncertowej Filharmonii i Opery Podlaskiej w Białymstoku w 2005 roku. Liczne nagrania pieśni cerkiewnych różnych epok i stylów - od chorału bizantyjskiego po współczesne kompozycje - wydane na 5 płytach CD przez fundację „Muzyka cerkiewna" - organizatora Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Cerkiewnej w Hajnówce. Na tym festiwalu z chórem ‘Bel Canto" wystąpił pięciokrotnie zdobywając 7 różnych nagród i tytułów laureata.

W programie warsztatów jest dykcja i emisja głosu, trening oddechowy, ćwiczenia głosowe oraz śpiew sakralny wielogłosowy.

Kontakt i zapisy: Instruktor Karolina Szczepańska, tel. 505451772, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.