W piątkowe przedpołudnie, 27 października, miało miejsce zakończenie działań inicjatywnej grupy nieformalnej o nazwie „My w Korzeniewie".

Każde z spotkań pod hasłem „Muralowa historia Korzeniewa, ciąg dalszy" obejmowało zajęcia i warsztaty, których celem było rozwijanie wiedzy historycznej związanej z historią Korzeniewa i okolic. W pierwszej połowie października dzieci z Przedszkola w Korzeniewie uczestniczyły w spacerach po Korzeniewie. Dodatkowo odbyły się spotkania z historykiem, warsztaty plastyczne, wycieczka do Muzeum w Kwidzynie, oraz ogłoszenie konkursu plastycznego na projekt muralu, który był efektem końcowym tej inicjatywy.

Mural o tematyce historycznej znajduje się na ścianie budynku gospodarczego w Korzeniewie. Przedstawia on wizerunek Flisaka dryfującego po rzece Wiśle, w tle widnieje prom, który jest autorstwa Michaliny Prusakowskiej. Spotkanie podsumowujące miało miejsce na świeżym powietrzu, na terenie Przedszkola w Korzeniewie, gdzie dzieci zaprezentowały piękne występy artystyczne. Zostały również wręczone nagrody i upominki dla zwyciężczyni i pozostałych uczestników konkursu na projekt muralu.

Członkinie Koła Kobiet Korzeniewskich przygotowały pyszne ciasta i desery, które można było skosztować podczas wydarzenia.

Wystawę pokonkursową można obecnie oglądać w Bibliotece w Korzeniewie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu tego wydarzenia.

Projekt ten został sfinansowany ze środków Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Kwidzynie.