Wczorajsze spotkanie panelowe Grupy Nieformalnej – „Tropiciele przeszłości" odbyło się w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Liczu.

Udział w nim wzięła społeczność  szkolna, mieszkańcy oraz zaproszeni specjalnie na tę okazję goście. Byli to dyrektorzy, nauczyciele oraz absolwenci z lat 50-60-tych.

Panel dyskusyjny  pod hasłem „Śladami przeszłości” otworzył obecny dyrektor szkoły p. Zbigniew Guzman , który zwrócił uwagę na fakt, że szkoła przez lata wykształciła wiele pokoleń młodzieży i na stałe wpisała się w historię regionu.

Celem panelu było podzielenie się doświadczeniami, wymiana uwag, spostrzeżeń na temat edukacji w latach 50 – 60 tych. Jak podkreślał prowadzący panel p. Wojciech Żółtański "nauka jest kluczowa dla naszego samorozwoju, a głód wiedzy powinien ciągle nam towarzyszyć".

Po debacie dyrektor oprowadził gości po szkole, a na koniec zaprosił na słodki poczęstunek przy kawie i wypiekach niezastąpionego Koła Gospodyń Wiejskich  z Licza.

Spotkanie było niezwykle owocne i przebiegało w przyjemnej atmosferze, można było usłyszeć wiele merytorycznych opinii, a także pięknych wspomnień związanych ze szkołą w Liczu.

Debatę  zorganizowano we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Biblioteką w Kwidzynie w ramach działania Inicjatyw Lokalnych w gminie Kwidzyn 2023.

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnych wydarzeniach „Tropicieli przeszłości”.

Szczegółowy harmonogram znajduje się na plakacie informacyjnym.