Miło nam jest poinformować, iż Biblioteka Publiczna w Marezie - GOKiB Kwidzyn otrzymała dofinansowanie w ramach Programu Wieloletniego "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0". Priorytet 1 Poprawa oferty bibliotek publicznych.

Dzięki pozyskanym środkom w naszym księgozbiorze pojawią się nowe lektury, literatura piękna (w tym romanse i kryminały) czy też literatura popularnonaukowa, ze szczególnym uwzględnieniem tematyki samorozwoju. Będą to przede wszystkim najnowsze pozycje popularnych i lubianych autorów, sugerowanych przez czytelników z naszych bibliotek.

Zakup dofinansowano ze środków Ministra i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa w kwocie 14.000 zł.
Na realizację zadania przeznaczono w sumie 40.000 zł, z czego 26.000 zł pochodzi ze środków Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Kwidzynie.