Co roku przypominamy, jak istotną rolę odegrały wydarzenia plebiscytowe w historii naszej Ojczyzny.
Wójt Gminy Kwidzyn Dariusz Wierzba, Przewodniczący Rady Gminy Kwidzyn Piotr Spaczyński, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Kwidzynie Norbert Cesarz, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Janowie Marek Strociak oraz Proboszcz Parafii w Janowie Tomasz Mogielnicki zapraszają serdecznie na ceremonię złożenia kwiatów przed mogiłą w Janowie, która w tym roku odbędzie się we wtorek 11 lipca, bezpośrednio po zakończeniu Mszy św. której celebracja rozpocznie się w południe o godzinie 12:00.
Po zakończeniu uroczystości będzie możliwość zwiedzenia Izby Pamięci działającej przy Szkole Podstawowej w Janowie.
Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.