Grupa inicjatywna „My w Korzeniewie” rozpoczyna cykl działań kulturalnych pn. „Muralowa historia Korzeniewa – ciąg dalszy".

Celem grupy jest budowanie pozytywnych relacji służących wzmocnieniu kontaktu miedzy mieszkańcami Korzeniewa i okolic. W ramach projektu grupa inicjatywna zamierza zorganizować zajęcia o tematyce historycznej Korzeniewa i okolic dla dzieci, rodziców i mieszkańców społeczności lokalnej. Odbędą się również warsztaty plastyczne oraz konkurs na mural z dziećmi z Przedszkola w Korzeniewie. Inicjatorzy zaplanowali również wycieczkę do Muzeum w Kwidzynie, a także spotkanie z historykiem, który przeprowadzi lekcję dotycząca historii regionu. Efektem finalnym, a zarazem kluczowym rezultatem projektu będzie, wykonany przez plastyka, mural o tematyce historycznej, który powstanie na ścianie budynku gospodarczego na terenie ogrodu Przedszkola w Korzeniewie.
Inicjatorzy zaplanowali również spotkanie podsumowujące – piknik rodzinny połączony z wystawą prac konkursowych dzieci.

Spacer po Korzeniewie i lekcja historii

Zajęcia z plastykiem

Wycieczka do Muzeum w Kwidzynie

Zakończenie inicjatywy "Muralowa historia Korzeniewa,ciąg dalszy"